, קליפ בת מצווה, קליפ בר מצווה, שיר בהפתעה, שיר במתנה, הקלטת שיר, אולפן הקלטות שיר בעצמך

  טל. 051-582-8451 / 077-336-0448


 


חפש

אולפן הקלטות בתל אביב

אולפני שיר בעצמך הינם אולפני הקלטות במרכז הקיימים מאז 2003, והם האולפן הראשון בישראל שהוקם במטרה לתת מענה לקהל הרחב ולאו דווקא לזמרים מקצועיים. 

רובי ראובני מייסד האולפנים הקים אותם לאחר שעבד עם אמנים רבים כקלידן ומנהל מוזיקלי, בניהם אייל גולן, אביהו מדינה, דודו טסה, יואב יצחק, רובי לוי, דורון מזר, רון שובל וכן אמנים רבים אחרים.

הקמת האולפנים התבצעה כהמשך לעסק קודם שרובי הקים שנקרא "ענק הפלייבקים", ושימש בזמנו למכירת פלייבקים לשירים ידועים ששימשו זמרים בהופעות ואירועים שונים. 

רובי זיהה את הצורך בכך שיהיה אולפן אחד שיכיל מאגר עצום של פלייבקים ויוכל לתת מענה להקלטת שירים וקליפים לאירועים לקהל הרחב ורק לא לזמרים מקצועיים בלבד, כמו שהיה נהוג עד אז. כך הוקמו בשנת 2003 אולפני שיר בעצמך.

הירשם וקבל הטבה להפקת שיר עם קליפ!

האולפנים מתמחים בהקלטת שירים וקליפים לאירועים שונים: שיר לבת מצווה, שיר לבר מצווה, קליפ ליום הולדת, שיר בהפתעה, קליפ לחתונה וכדומה.

בשנת 2011 ביצע רובי ראובני מיזוג עם המפיק המוזיקלי ליאור טבת (שעובד בשוטף עם אמנים והפקות מהשורה הראשונה כגון שלמה ארצי, דה-וויס, קרן פלס,אביב גפן ורבים נוספים), ומאז שודרגו האולפנים בצורה משמעותית מכל הבחינות: סאונד, ציוד, צוות, בקרת איכות, תאורה, מיכשור וגם נגישות!

האולפנים ממוקמים כיום במתחם לונה בת"א, צמוד להיכל נוקייה (יד אליהו), כ 2 דקות ממחלף לה-גארדיה, 3 דקות מעזריאלי.

לא מעט אולפנים שוגים בכך שהם חושבים שאם הם יודעים להקליט אמן רוק באולפן הביתי שלהם, הם יכולים באותו אופן להקליט שיר כניסה לבת מצווה או שיר בהפתעה לבר מצווה. הטעות נובעת מכך שלעבוד עם כלת בת מצווה שמעולם לא היתה באולפן זה ממש לא כמו לעבוד עם זמר אולפן מנוסה. לא חשוב כמה הטכנאי מנוסה עם זמרים, אם לא התנסה בלהקליט שיר בהפתעה או שיר ליום הולדת, אם לא הקליט כמה מאות הקלטות של כניסות לבר מצווה ולא יודע מה זה קליפ בת מצווה - זה לא יהיה אידיאלי בלשון המעטה.

טכנאי ההקלטות באולפן צריך לדעת איך להנחות את הנער או הנערה מבחינת התאמת סולם מוזיקלי, להנחותם באיך לשיר נכון, ולתת הכוונה והדרכה לכל אורך ההקלטה. זאת לעומת הקלטה של זמר "רגיל" - שפשוט צריך לתת לו להקליט את השיר והוא כבר יודע מה לעשות עם המיקרופון ואיך לשיר נכון. 

טעות זו נפוצה בעיקר בקרב בעלי אולפן ביתי, שכן, בהיעדר ניסיון של מאות או אלפי לקוחות לא תמיד בעל האולפן יודע לתת את המענה ההולם לנער או לנערה שזו הפעם הראשונה שלהם באולפן הקלטות בתל אביב. לעיתים דבר זה יכול אף להזיק לביטחון העצמי של הלקוח המקליט.
 

איך לבחור אולפני הקלטות?

כשאתם מעוניינים להפיק שיר עם קליפ לאירוע, ולא משנה איזה סוג אירוע,  כדאי לשים לב לכמה דברים לפני שאתם מחליטים באיזה אולפן להפיק זאת:

1. בדקו את המוניטין של האולפן. האם מדובר באולפני הקלטות מוכרים, שיש להם "קבלות" בשוק? האם אנשים מכירים אותם? האם אתם מכירים חברים שהתנסו בשירותי אותו אולפן ויצאו מרוצים? האם מדובר במקום מנוסה שעשה אלפי הקלטות מהסוג שאתם רוצים? או שהוא בעיקר עובד עם להקות וזמרים מקצועיים ורק מידי פעם עושה "על הדרך" שיר בהפתעה לאירוע זה או אחר כדי לסגור פינות פנויות ביומן?

2.האזינו מראש לדוגמאות של שירים שהוקלטו באולפן.
שימו לב לאיכות ההקלטה - הקלטת שיר על ידי מישהו שאינו זמר מקצועי דורשת עבודת עריכה באולפן לאחר ההקלטה. האם האולפן דאג לערוך את השיר היטב כך שזה נשמע טוב ובלי זיופים? כבר קרה שלקוחות ביקשו לעשות שיר בהפתעה ליקיריהם והתוצאה היתה אכן הפתעה, אבל לא במובן הטוב של המילה.

2.צפו בדוגמאות של קליפים שהופקו באולפן. אולפן הקלטה מקצועי דואג שתהיה תאורה טובה לצילום הקליפים, שיהיה בימוי מעניין עם זוויות צילום רבות ומעניינות. האם הקליפים שהאולפן מציג משעשעים ומקוריים או שהם משעממים, יבשים וחסרי מעוף? 

3.בדקו את מאגר הפלייבקים של האולפנים. אולפן הקלטה במרכז רציני יחזיק במאגר של אלפי פלייבקים ולא תהיה לכם בעיה למצוא שם את השיר שלבכם חפץ בו. המאגר צריך להיות מגוון מאוד מבחינת זמרים וסגנונות. כשאתם הולכים להקליט שיר באולפן יכול להיות שתרצו שיר של שלמה ארצי, אולי שיר של אייל גולן, אולי שיר נוסטלגי ישן ואולי בכלל שיר באנגלית. הכמות היא עניין מאוד חשוב באולפן הקלטות בתל אביב כיון שלא תרצו להיות מוגבלים להקליט שיר שאתם לא ממש מתחברים אליו, ומן הסתם לא תרצו ללכת ולשלם תוספת מחיר באולפן חיצוני על הפקה של הפלייבק שאתם מעוניינים בו רק בשל העובדה שלאולפן שלכם אין את הפלייבק.

4.בדקו את זמינות האולפן. כמו כל שירות, אתם הלקוחות ואתם באים כדי לקבל שירות וליהנות ממנו בזמן שנוח ומתאים לכם. אם לדוגמא, אתם אנשים עובדים, סביר להניח ששעות הערב יהיו יותר נוחות לכם מאשר שעות הבוקר או הצהריים. בדקו האם האולפן יהיה זמין גם בשעות הערב המאוחרות? או שב 20:00 מקסימום תצטרכו להתקפל? כמו כן יש לא מעט אנשים עובדים שעיקר הפעילות התרבותית שלהם מתבצעת בסופי שבוע, בלי הלחץ של העבודה והאינטסיביות שמאפיינות את אמצע השבוע. בדקו האם האולפן פתוח בימי שישי? ואולי גם בשבת? ואם אתם שומרי שבת, בדקו האם האולפן פתוח במוצאי שבת

5.צמצמו סיכונים: בדקו מי הלקוחות של אותו אולפן. אם האולפן משרת לקוחות עסקיים גדולים, זה מצמצם את הסיכון שמדובר באולפן לא מקצועי וחסר ניסיון שזה עתה נפתח. הרי אתם לא תוכלו לדעת את זה עד לרגע האמת שבו יהיה כבר מאוחר מדי. אבל אם תבדקו מראש מי הלקוחות של אותו אולפן זה יעזור לכם למזער את הסיכון. לדוגמה, אם אתם רואים באתר האינטרנט של האולפן שהוא עובד עם חברות ידועות כמו אורנג', תעשייה אווירית, שטראוס, אל על, דואר ישראל וכד' - ששולחות אליו קבוע את העובדים שלהם להקלטות לאירועים השונים בחייהם - זה מצמצם את הסיכונים ויהיה ניתן להניח שאותו אולפן יודע את עבודתו כהלכה, שאלמלא כן- סביר להניח שאותם חברות לא היו בוחרות לעבוד עם אולפן הקלטות כזה.

6. בדקו אם האולפן יכול להכיל קבוצה גדולה של אנשים. במידה וברצונכם להפיק שיר עם קליפ שישתתפו בו מעל 7 או 8 אנשים, קרוב לוודאי שלא תרצו להרגיש כמו בתוך קופסת סרדינים. אם תוסיפו לכך את זה שבאולפן תקני תהיה תאורה מיוחדת לצילום קליפ, כבר יהיה מדובר בסרדינים מבושלים היטב. לא כיף. לכן, חשוב לבחור באולפן מרווח וגדול, שיוכל להכיל בלי צפיפות גם קבוצה של 15, 20 ואף 30 אנשים בו זמנית. מיותר לציין שגם איכות ההקלטה והצילום יושפעו מאוד מהמרחב או מחוסר המרחב שבאולפן. 

7. דעו מראש כמה זמן אולפן מוקצב לכם. אחד הדברים המצערים שקורים באולפני הקלטות הוא שבעת ההזמנה לא נאמר ללקוח כמה זמן אולפן הוא מקבל להקלטה. לא פעם דבר זה גורם למורת רוח בקרב הלקוח, שבמפתיע ההקלטה שלו נקטעת והאולפן דורש ממנו להוסיף תשלום, בלי הכנה מוקדמת. אולפני הקלטות מנוסים ידעו מראש לשאול אתכם את השאלות הנכונות עוד בטלפון כדי לדעת כמה זמן להקציב לכם מראש- יגם יאמרו לכם את זה בטלפון כדי שאתם תדעו זאת מראש . דבר זה חוסך המון עוגמות נפש וגורם לחוויית ההקלטה להיות מהנה וכיפית, ללא הצורך להתווכח על תוספת תשלום לזמן הקלטה במהלך ההקלטות. בכל אופן, אתם מגיעים כדי ליהנות מהקלטת שיר עם קליפ ולא כדי להתווכח על כסף עם בעל האולפן.

שיתופי פעולה וגימיקים

לשיר בעצמך יש שיתופים פעולה עם מאות חברות וגורמים במשק ובתעשיית האירועים המפנים אלינו לקוחות באופן שוטף וקבוע: 

חברות גדולות במשק המפנות אלינו עובדים שלהם : אורנג', תעשייה אווירית, אל על, דואר ישראל.

עסקים בתעשיית האירועים: המפניים אלינו לקוחות שלהם: אופנת סודה לימון (ללקוחותיהם אנו מציעים בעיקר הפקת סרטוני בת מצווה), רן כהן צלם (ללקוחותיו אנו מציעים בעיקר קליפ בת מצווה), די ג'ייז, אולמות אירועים, מועדוני בת מצווה, חברות להשכרת ציוד הקרנה וצלמי אירועים. 

אנו מאמינים שההשקעה הטובה ביותר של אולפן הקלטות בתל אביב היא ההשקעה בלקוח שיצא מרוצה ושהקליפ שלו יהווה פרסומת ניצחית לאולפן. לכן הקמנו מערכת בקרת איכות יחודית, ובאמצעותה מוודאים שכל לקוח יוצא מרוצה. רובם אף נותנים לנו מרצונם משוב מוסרט או מתועד בכתב, כדי שעוד אנשים יוכלו לראות ולדעת זאת ולהנות מהשירות והחוייה היחודית אצלנו. 


מעוניין בהקלטת שיר עם קליפ לאירוע?

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין.שלח כעת!" ואנו נחזור אליך.

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אולפן הקלטות שתף עם החברים בטוויטר את 'אולפן הקלטות